Ποδοσφαιρο

Τα γκολ του Ντελατόρε

Όπως είχε πει ο Γιώργος Δώνης μετά το πρόσφατο παιχνίδι με την ΑΕΚ, ο Γκιγιέρμε Ντελατόρε που προστέθηκε στο ρόστερ στη μετεγγραφική περίοδο του Ιανουαρίου, δεν είναι εντελώς πανέτοιμος και επί της παρούσης μόνο 60-70 λεπτά μπορεί να αγωνιστεί. Ο Βραζιλιάνος ποδοσφαιριστής έστω και έτσι, φροντίζει να αποδεικνύει σχεδόν σε κάθε παιχνίδι πως πρόκειται για επιθετικό που έχει μπόλικο μέλλον μπροστά του.

Με το προχθεσινό τέρμα που πέτυχε, έφτασε ήδη στα 9 σε 10 μόλις παιχνίδια που χρησιμοποιήθηκε! Συγκεκριμένα, στο πρωτάθλημα σκόραρε 4 γκολ σε 7 συμμετοχές (337 λεπτά, 4 βασικός, 3 αλλαγή) και στο κύπελλο έχει στείλει την μπάλα στο αντίπαλο πλεχτό και στα 3 παιχνίδια που έπαιξε (2 βασικός, 1 αλλαγή). Τρία γκολ μέτρησε στον επαναληπτικό αγώνα με τον Ερμή για τη β’ φάση του κυπέλλου και από 1 στις διπλές αναμετρήσεις με τη Νέα Σαλαμίνα για τα προημιτελικά της διοργάνωσης.