ΠοδηλασιαΣωματειο

Συνεχίζονται οι διακρίσεις στην ποδηλασία

Ο πρωταγωνιστικός ρόλος του ΑΠΟΕΛ δεν θα μπορούσε να λείψει και από την ποδηλασία, αφού στο 7ο αγώνα δρόμου παγκύπριου κυπέλλου, οι αθλητές μας κέρδισαν μία πρώτη και δύο δεύτερες θέσεις.

Συνολικά, εκπροσώπησαν τον ΘΡΥΛΟ δέκα αθλητές, και τρείς από αυτούς κατάφεραν να ανεβούν στο βάθρο.  Συγκεκριμένα, διακρίθηκαν ο Πολύβιος Γρηγοριάδης που κατέκτησε την πρώτη θέση στην κατηγορία μάστερ 3, και ο Κωνσταντίνος Αντωνίου και Κώστας Ψυσιής, που κατέκτησαν τις δεύτερες θέσεις στις κατηγορίες μάστερ 1 και μάστερ 3.

Αναλυτικά η ανακοίνωση από το σωματείο ΑΠΟΕΛ:

“Μια πρώτη και δύο δεύτερες θέσεις κατέκτησαν οι αθλητές του τμήματος ποδηλασίας του Σωματείου μας κατά τον 7ο αγώνα δρόμου παγκύπριου κυπέλλου, από την Famagusta cycling team lefkara up hill, που πραγματοποιήθηκε την περασμένη Κυριακή.

Την ομάδα μας εκπροσώπησαν στον αγώνα δέκα αθλητές, τρεις εκ των οποίων κατάφεραν να διακριθούν. Συγκεκριμένα, ο Πολύβιος Γρηγοριάδης κατέκτησε την πρώτη θέση στην κατηγορία master 3, ενώ ο αρχηγός Κωνσταντίνος Αντωνίου και ο Κώστας Ψυσιής κατέκτησαν τις δεύτερες θέσεις στις κατηγορίες master 1 και master 3, αντίστοιχα.”