Στους «8» με πεντάρα (photos)

Η Ομάδα μας με συνοπτικές διαδικασίες νίκησε με 5-1 τον Ερμή και με συνολικό σκορ 7-1 προκρίθηκε στην προημιτελική φάση του Κυπέλλου. Τον αντίπαλο μας θα τον γνωρίζουμε σε μια εβδομάδα μετά τον Αγώνα Σαλαμίνα – Ολυμπιακός.

Το σκορ άνοιξε ο Ποτέ στο 7’ με κεφαλιά, ισοφάρισε προσωρινά ο Μοντέιρο με ωραία προβολή στο 15’, ενώ ο Μακρής στο 45’ έγραψε το 2-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ντελατόρε ο οποίος πέρασε στο παιχνίδι στο 63’, σκόραρε τρεις φορές.

Στο 75′ ο Αλωνεύτης έδωσε μαγική κάθετη προς τον Ντελατόρε, ο οποίος σκόραρε για το 3-1.

Στο 78’ και μετά από ωραία επιθετική ανάπτυξη ο Σάλαϊ έφυγε σε τετ α τετ, με τον Ούγγρο να δίνει δίπλα στον Ντελατόρε ο οποίος με πλασέ προ κενής εστίας έγραψε το 4-1.

Στο 92′ ο Ντελατόρε με γλυκό πλασέ από το ύψος της περιοχής έγραψε το 5-1 με χατ τρικ σε 30 λεπτά

Ενδεκάδες:

ΑΠΟΕΛ (Δώνης): Γκουτίνιο, Καρλάο, Βούρος, Αντωνίου, Αλεξάνδρου, Φαρίας, Ορ (70′ Σάλαϊ), Αλωνεύτης, Εμπεσίλιο (63′ Σόουζα), Μακρής (63′ Ντελατόρε), Ποτέ

Ερμής (Καϊάφας): Αραμπατζής, Ταραλίδης (63′ Εμεγκάρα), Μαρτίνιουκ, Τσούμου, Κωνσταντίνου (57′ Κυπριανού), Ζαχάρια, Αρτάμπε, Νταμτσέφσκι, Ψάλτης, Μπάουμαν, Μοντέιρο

Σκόρερς: Ποτέ, Μακρής, Ντελατόρε (Χ3) / Μοντέιρο

Κίτρινες Κάρτες: Εμπεσίλιο, Φαρίας / Αρτάμπε, Τσούμου, Ζαχάρια