Photo GalleryΚΥΡΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣΠοδοσφαιρο

Στα ημιτελικά με… αγγαρεία

Η Ομάδα μας προκρίθηκε στην ημιτελική φάση του κυπέλλου αφού στον δεύτερο αγώνα με τη Νέα Σαλαμίνα εξήλθε ισόπαλη 2 – 2 και σε συνδυασμό με τη νίκη 3-0 στον α΄ αγώνα, πήρε το εισιτήριο για τους «4».

Έγιναν πολλές αλλαγές στο αρχικό σχήμα, ενώ πήραν ευκαιρίες στην επανάληψη δυο νεαροί, οι Στυλιανίδης και Αντρέου.

Η Ομάδα μας ήταν καλύτερη στο α΄ ημίχρονο και προηγήθηκε στο 10΄ με τον Ντε Καμάργκο ενώ και είχε και δυο δοκάρια με Ποτέ (14΄), Ντε Καμάργκο (28΄).

Στην επανάληψη η Σαλαμίνα ισοφάρισε στο 57΄ με τον Μακρίεφ και προηγήθηκε στο 81΄ με πέναλτι του Κυπριανού το οποίο δόθηκε σε μαρκάρισμα του Βούρου στον Τιάγκο. Το τελικό 2-2 έγραψε στο 88΄ ο Ντελατόρε.

ΑΠΟΕΛ: Γκουτίνιο, Αντωνίου (74΄Αντρέου), Βούρος, Μερκής, Λάγο, Φαρίας (60΄ Στυλιανίδης), Σάλαι, Ορ, Ντε Καμάργκο, Ντελατόρε, Ποτέ (46΄Αλωνεύτης)

Στον πάγκο: Παρασκευάς, Νσούε, Πολιάκοφ, Μοράις, Καρλάο.

Κίτρινες: Λάγο, Σάλαι/Μιντίκκης, Σιαθάς