FutsalΚΥΡΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Πρωταθλητές ξανά

Πρωταθλητής 2017-18 στο φούτσαλ ο ΑΠΟΕΛ μας. Με τον κόσμο μας συμπαραστάτη,  νίκησε με 10-6 την Ομόνοια / Αραράτ στον τρίτο αγώνα για την τελική φάση του πρωταθλήματος και κατέκτησε τον τίτλο!

Για τον ΑΠΟΕΛ είναι το τέταρτο τρόπαιο στα έξι χρόνια λειτουργίας του τμήματος. Τα τέρματα σημειώθηκαν από τους Ιακώβου (3), Ομήρου (2), Κωνσταντίνου, Σοροκάβα, Λέο, Ματέους και αυτογκόλ.

Ο ΑΠΟΕΛ μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και δεν έδειξε καμία διάθεση να δώσει παράταση στη στέψη. Στο πρώτο ημίχρονο ήταν καταιγιστικός. Σκόραρε το ένα τέρμα μετά το άλλο και μετέτρεψε τον αγώνα σε πάρτι τίτλου. Ο χορός των τερμάτων άνοιξε στο 3ο λεπτό από τον Σοροκάβα και συνεχίστηκε με αυτογκόλ, δυο τέρματα από τον Ιακώβου και από ένα του Λέο και Κωνσταντίνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΑΠΟΕΛ μπήκε πιο χαλαρά και η Ομόνοια μείωσε σε 6-4 με χατ τρικ του Σκαμπύλη. Οι γαλαζοκίτρινοι ανέβασαν ρυθμούς, σημείωσε ακόμη τέσσερα τέρματα με τους Ιακώβου, Ματέους και Ομήρου (2) και πήραν πανηγυρική νίκη τίτλου.

Με το σφύριγμα της λήξης, το πάρτι στο παρκέ και στις κερκίδες συνεχίστηκε.