Πρόκριση με δεύτερη νίκη

Η Ομάδα μας με γκολ του Ντε Καμάργκο στο 40′ νίκησε με 1-0  την Ντούντελανζ και στο δεύτερο παιχνίδι για τον Β’ προκριματικό γύρο του Champions League και προκρίθηκε στην επόμενη, πολύ σημαντική φάση, όπου θ’ αντιμετωπίσει την πρωταθλήτρια Ρουμανίας Βιτορούλ.

Ο πρώτος αγώνας με τους Ρουμάνους θα γίνει εκτός έδρας την ερχόμενη Τετάρτη στις 21:00.

Ο Θρύλος μας παρουσιάστηκε πολύ βελτιωμένος σε σχέση με την ευρωπαϊκή του πρεμιέρα πριν μια εβδομάδα. Η πειστική εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, έφερε και το γκολ του Ιγκόρ Ντε Καμάργκο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 40΄.

Το πέναλτι κέρδισε ο Ορ ο οποίος ήταν και ο καλύτερος για τυην Ομάδα μας. Το γκολ του Βραζιλιάνου απλοποίησε πολύ τα πράγματα στην συνέχεια.

Η Ομάδα μας έκανε σωστή διαχείριση στο δεύτερο ημίχρονο, φτάνοντας ουσιαστικά σε μια άνετη επικράτηση παρά το 1-0.

Ντούντελανζ: Ζούμπερ, Σνελ (46΄ Πόκαρ), Μπαρμπόσα (73΄ Σινάνι), Στολζ, Στέλβιο, Γιορντάνοφ, Πρέμπεχ, Γκαρός, Λορεντιέ, Ραφίκ (58΄ Ντόμπρος), Τούρπελ

ΑΠΟΕΛ: Βάτερμαν, Μιλάνοφ (61΄ Αρτυματάς), Μερκής, Ρουέδα, Λάγο, Μοράις, Βινίσιους, Μπερτόλιο, Εμπεσίλιο, Ορ (73΄ Βάντερ), Ντε Καμάργκο (80΄ Ποτέ)
Κίτρινες: Τούρπελ / Βάντερ, Ποτέ
Γήπεδο: «Γιος Νοσμπάουμ»

Εισιτήρια: 1.350