Ποδοσφαιρο

Πολύ γλυκιά η πρώτη!

Παίζοντας καλό ποδόσφαιρο η Ομάδα μας νίκησε πολύ πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ με 2-0 τους χόχους, κάνοντας επιτέλους την πρώτη της φετινή επιτυχία στα ντέρμπι και δείχνοντας με το πάθος και την αποφασιστικότητα των παικτών μας, ότι η κατάκτηση του τίτλου περνάει κυρίως από την δική μας απόδοση και θέληση.

Τα τέρματα

Η Ομάδα μας ξεκίνησε πιο επιθετικά και κατάφερε γρήγορα, στο 9′ να πάρει προβάδισμα. Ο Εφραίμ μετά από σέντρα του Ντε Βινσέντι από δεξιά, ήρθε από πίσω και από κοντά έκανε το σουτ στην κίνηση για το 1-0.

Το δεύτερο γκολ ήρθε στο 42ο λεπτό. Ο Γιαννιώτας έφυγε από δεξιά και γύρισε στον Εφραίμ που και πάλι ήρθε από πίσω και με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Εύκολα στο Β’ μέρος

Στην επανάληψη η Ομάδα μας διαχειρίστηκε σωστά το σημαντικό προβάδισμα της και έχασε πολύ καλές ευκαιρίες για να πετύχει τουλάχιστον ένα ακόμα γκολ.

ΑΠΟΕΛ: Πάρντο (53′ Βάτερμαν), Μιλάνοφ, Μερκής, Αμορίν, Καρλάο, Μοράις, Βινίσιους, Γιαννιώτας (81′ Βάντερ), Εφραίμ, Ντε Βινσέντι, Σωτηρίου (69′ Στίλιτς).

Κίτρινες: Γιαννιώτας, Μερκής

Διατέθηκαν συνολικά 12017 εισιτήρια (10394 ο ΑΠΟΕΛ μας).