Όταν ο Ντέβι έκρινε πολλά

Πέρσι η Ομάδα μας αντιμετώπισε μόλις μία φορά τους χόχους, όπου και παραμείναμε στο 0-0 με εκείνο το χαμένο πέναλτι του Ντεβινσέντι στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού.

Η Ομάδα μας εκείνο το διάστημα δεν βρισκόταν σε καθόλου καλή κατάσταση αλλά στο ματς με τους χόχους αξίζαμε να πάρουμε τους τρείς βαθμούς, αλλά δυστυχώς ατυχήσαμε… Ο Ταμάρι κέρδισε το πέναλτι στα τελευταία λεπτά του αγώνα και ο Αργεντινός έκανε ένα αψυχολόγητο πέναλτι στο 93ο λεπτό το οποίο πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Φαμπιάνο.

Ήταν ένα πέναλτι που όπως αποδείχτηκε έκρινε πολλά ενόψει της συνέχειας αφού αν το έβαζε ο Τόμας οι χόχοι δεν θα «παπαγάλιζαν» ότι δήθεν κατέκτησαν το πρωτάθλημα (μετά και την διακοπή ένεκα του κορονοϊού).

Ευελπιστούμε στο παιχνίδι της Δευτέρας να πάρουμε το αίμα μας πίσω και να τους δώσουμε αυτό που τους χρωστάμε από πέρυσι…