FutsalΚΥΡΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Οκτάρα στην Λεμεσό και στο +5

Τη 10 συνεχόμενη νίκη και την 11η συνολικά σε 12 παιχνίδια πέτυχε απόψε η Ομάδα μας στη Λεμεσό κόντρα στην ΑΕΛ με 1-8 για τη 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος Futsal.

Η Ομάδα μας ξέφυγε στο +5 από τη 2η Ομόνοια που εξήλθε ισόπαλη με την Ανόρθωση (4-4) και κρατάει παιχνίδι στο χέρι. Το επόμενο παιχνίδι για τον Θρύλο μας είναι στις 7 Φεβρουαρίου απέναντι στην Αραράτ για τη 15η αγωνιστική.

Η Ομάδα μας ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και με 4 γκολ σε κάθε ημίχρονο, έφυγε με το εύκολο διπλό από μια δύσκολη έδρα. Μπήκε δυνατά και προηγήθηκε με 0-2, και οι γηπεδούχοι μείωσαν προσωρινά, αλλά οι φουτσαλιστές μας σημείωσαν ακόμη 2 γκολ και πήγαν στα αποδυτήρια με 1-4 υπέρ τους. Παρά το σημαντικό προβάδισμα, ο Θρύλος μας συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και στο 2ο ημίχρονο, πέτυχε επιπλέον 4 τέρματα και πανηγύρισε τη νίκη με 1-8.