Photo GalleryΚΥΡΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣΠοδοσφαιρο

Ο Μερκής μας γλύτωσε από νέο κάζο

Η ψυχή του Γιώργου Μερκή στις καθυστερήσεις μας έδωσε τη νίκη με 3-2 επί της Ένωσης Νέων Παραλιμνίου στο «Τάσος Μάρκου» για την 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta.

Η Ομάδα μας  πήρε το προβάδισμα με τον Χαλένιους στο 22΄, όμως δεν ήταν καλή και σοβαρή για να φτάσει σε ένα δεύτερο γκολ. Δύο γκολ του Αμπαρτζουμιάν στο δεύτερο ημίχρονο στο 64΄ και στο 89΄έδωσαν προβάδισμα στους γηπεδούχους. Στο 90΄+4 ο Μερκής βρήκε δίκτυα, φέρνοντας αρχικά το παιχνίδι στα ίσα, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 90΄+9.

ΕΝΠ (Γιώργος Κοσμά): Κλέιμαν, Αμπαρτζουμιάν, Μιτρέφσκι (30΄ Κουμής), Αγγελή (76΄ Κυριάκου), Βαλλιάνος, Κοσμά, Ριέρα, Σπόλιαριτς, Θεοδώρου (69΄ Μαϊσουράτζε), Αγκίρι, Σεπάνιακ.

ΑΠΟΕΛ (Τόμας Ντολ): Μπέλετς, Μιχαΐλοβιτς, Μερκής, Ιωάννου, Ζοαοζίνιο, Άλεφ, Σόουζα, Εφραίμ (63΄ Αλωνεύτης), Βιντιγκάλ (85΄ Γιάκολις), Τάμαρι (72΄ Πάβλοβιτς), Χαλένιους.

Στον πάγκο: Βάτερμαν, Ντε Βινσέντι, Μάτιτς, Σιέλης, Μπέζιακ, Σάβιτς