Κουμάντο στην… Χώρα κάνουμε εμείς! (pics)

Σημαντική νίκη για την Ομάδα μας, αφού επικρατήσαμε με 2-0 ενάντια στους χόχους, παίρνοντας έτσι τη 12η συνεχόμενη μας νίκη απέναντι στην αιώνια μας αντίπαλο.

Το σκορ άνοιξε για το Θρύλο ο φορμαρισμένος Νατέλ στο 32ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου με μακρινό σουτ έξω από την περιοχή. Αυτό ήταν το 2ο συνεχόμενο παιχνίδι που σκοράρει ο Βραζιλιάνος για την Ομάδα μας. Ένα πρώτο ημίχρονο στο οποίο η Ομάδα μας ήταν σαφώς ανώτερη και θα μπορούσε να σκοράρει περισσότερα γκολ.

Στο 2ο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 55ο λεπτό ο Τάμαρι με εκπληκτική ενέργεια διαμόρφωσε το 2-0 που έμελλε  να είναι και το τελικό σκορ με το οποίο επικρατήσαμε στο ντέρμπι. Υποχρεώσαμε τους χόχους σε 5η συνεχόμενη ήττα στο φετινό πρωτάθλημα, μιας και η πρώτη τους μεγάλη ευκαιρία ήταν στο 80 λεπτό, όπου ο Χριστοφή υποχρέωσε τον Ρομό σε φοβερή απόκρουση.

Γενικά ήταν μια πολύ καλή εμφάνιση για την Ομάδα μας, 2η συνεχόμενη με τον Τραμετσάνι στο τιμόνι, παίζοντας καλό ποδόσφαιρο, ενώ κρατήσαμε ανέπαφη την εστία μας. Συνεχίζουμε για ακόμη καλύτερη συνέχεια!

ΑΠΟΕΛ: Ρομό, Βούρος, Μερκής, Καρλάο, Καζού, Σόουζα, Μοράις, Νατέλ ( 76′ Εφραίμ), Ζαχίντ, Τάμαρι ( 85’Αλωνεύτης) , Ρέζα ( 59′ Ντελατόρε).

Στον πάγκο: Βάτερμαν, Γκέντσογλου, Κασίνι, Αρτυματάς, Ντε Βινσέντι, Ιωάννου.

Κίτρινες: Σόουζα / Κούσουλος