Photo GalleryΚΥΡΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣΠοδοσφαιρο

Καλή εμφάνιση, αδικο, άσχημο αποτέλεσμα (photos)

Άστοχη και πολύ άτυχη η Ομάδα μας η οποία επιδίωξε με πάθος τη νίκη κόντρα στην ΑΕΚ, η οποία έπαιξε αντιποδόσφαιρο μόνο και μόνο για να μας κάνει ζημιά.

Δημιουργήσαμε και χάσαμε πολλές καλές ευκαιρίες για γκολ αλλά στα τελειώματα δεν φανήκαμε ψύχραιμοι.

Έλειψε πολύ η αποτελεσματικότητα και το καθαρό μυαλό.

Στο Α’ ημίχρονο οι 7 τελικές προσπάθειες και οι σημαντικές αποκρούσεις του Χουάν Πάμπλο κράτησαν το μηδέν.

Οι ευκαιρίες των Ντελατόρε και Σάλαϊ στο 45′ και στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρος θα μπορούσαν να μας δώσουν το προβάδισμα.

Στο Β’ ημίχρονο η Ομάδα μας έπαιξε ακόμα καλύτερα με συνεχές πρέσινγκ και γρήγορες επιθέσεις ωστόσο η δυστοκία μας είναι αυτή που μας στέρησε το γκολ.

Βάλαμε τρομερή πίεση στην ΑΕΚ, είχε πολλές και συνάμα καλές ευκαιρίες για γκολ όμως δεν καταφέραμε να πάρουμε την ουσία.

Επόμενος αντίπαλος μας, η Νέα Σαλαμίνα για το θεσμό του Κυπέλλου στον επαναληπτικό του 0-3.

ΑΠΟΕΛ (Γιώργος Δώνης): Πέρεθ, Νσούε, Πολιάκοφ, Καρλάο, Ιωάννου, Μοράις (68΄ Αλωνεύτης), Φαρίας, Εμπεσίλιο, Ζαχίντ, Σάλαϊ (59΄ Ποτέ), Ντελατόρε (68΄ Ορ)

ΑΕΚ (Ιμανόλ Ιδιάκεθ): Πάμπλο, Νέλσον, Μοϊσόφ, Καταλά, Αντωνιάδης (86΄Μουρίγιο), Λαρένα, Κάσες (80΄ Λαμπάν), Ακοράν, Τομάς (72΄ Χέφελ), Τρισκόφσκι, Γιάννου.

Κίτρινες: Ιωάννου, Φαρίας / Αντωνιάδης, Κάσες, Μόισοφ, Καταλά.

Εισιτήρια: 7.207