Και καλά στοιχεία αλλά και πολλά λάθη…

Η Ομάδα μας νίκησε με 2-1 την Δόξα, με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά του τρίτου ημιχρόνου, στο τελευταίο φιλικό πριν από τα παιχνίδια του β΄ προκριματικού γύρου του Τσάμπιονς Λιγκ.

Ήταν ένα φιλικό διαφορετικό από τα υπόλοιπα. Αφενός η ατμόσφαιρα στις κερκίδες δεν παράπεμπε σε φιλικό καθώς ο κόσμος ήταν αρκετός μιας και δεν χρειαζόταν η κάρτα φιλάθλου, με την επιστροφή των οργανωμένων να ξεχωρίζει και αφετέρου ήταν ένα παιχνίδι το οποίο χωρίστηκε σε τρία ημίχρονα, δύο 45λεπτα και ένα διάρκειας 30 λεπτών.

Η Ομάδα μας δεν ξεκίνησε καλά αλλά στην συνέχεια βελτιώθηκε και έβαλε πίεση χωρίς να γίνει όμως ουσιαστική.

Το γκολ της Δόξας ήρθε από αμυντικό λάθος του Βούρου και ο Μπραμπίγια νίκησε στο Μπέλετς στο 58΄.

Η πίεση μας συνεχίστηκε και έγινε ακόμα πιο έντονη στο τρίτο ημίχρονο, στην επιπλέον μισή ώρα που διευθετήθηκε για να παίξουν οι δύο ομάδες.

Σε αυτό το διάστημα ο Σάβιτς ο οποίος έκανε το ντεμπούτο του έφερε το παιχνίδι στα ίσα με προβολή στο 116΄, ενώ ο Μπέζιακ με γκολάρα στο 119΄ διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

ΑΠΟΕΛ (Π.Τραμετσάνι): Μπέλετς (90΄ Βάτερμαν), Βούρος (65΄ Σιέλης), Λαφράνς (46΄ Σάβιτς), Ιωάννου, Γιάκολις (88΄ Μακρής), Μιχαίλοβιτς (83΄ Ζοαοζίνιο), Σόουζα, Γκέντσογλου (60΄ Μάτιτς), Ντε Βινσέντι (75΄ Άλεφ), Χαλένιους (70΄ Τάμαρι), Πάβλοβιτς (70΄ Βιντιγκάλ) (στο 90΄ μπήκαν στο παιχνίδι οι Μπέζιακ, και Καλογήρου).