Ήττα με πολύ χρήσιμα συμπεράσματα

Στο τρίτο της φιλικό επί πολωνικού εδάφους η Ομάδα μας ηττήθηκε με 2-1 από την Λέχια Γκτανσκ.

Πήραμε προβάδισμα στο σκορ στο 43’ με τον Ντε Βινσέντι όμως η Λέχια γύρισε το παιχνίδι στο Β’ ημίχρονο με δυο γκολ του Μίλα. Στο 76’ ο Ντε Βινσέντι έχασε πέναλτι.

Ο Τόμας Κρίστιανσεν χρησιμοποίησε 19 ποδοσφαιριστές.

Οι κυριότερες φάσεις:

16 ‘ Ο Βάντερ έκανε το δυνατό σουτ όμως ο τερματοφύλακας της Λέχια απόκρουσε τη μπάλα ασταθώς.

19’ Νέα ευκαιρία με τον Πιέρο Σωτηρίου.

40’ Ο Ντε Βινσέντι έκανε το σουτ όμως η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια.

43′ Ανοίγουμε το σκορ με τον Τόμας Ντε Βινσέντι. Ο Αλωνεύτης γύρισε τη μπάλα στο ύψος του πέναλτι και ο Αργεντίνος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με ένα δυνατό σουτ.

46′ Αλλαγές ημιχρόνου: Μέσα Astiz, Milanov. Έξω Μερκής, Sergio.

47’ Μακρινό άστοχο σουτ από τον Αλωνεύτη.

51′ Ισοφαρίζει η Λέχια με τον Σεμπάστιαν Μίλα, 1-1.

58’ Τρεις καλές ευκαιρίες χάθηκαν σε διάστημα τεσσάρων λεπτών με ισάριθμα σουτ του Σωτηρίου, στο 53’, στο 55’ και στο 57’ .

66′ – Αλλαγές: Μέσα Ιωάννου, Oρλάντι. Έξω Αλεξάνδρου, Βινίσιους.

69′ Γυρίζει το παιχνίδι η Λέχια με το 2ο προσωπικό γκολ του Μίλα.

75′ Πέναλτι για την Ομάδα μας

76′ Αστοχεί από τον άσπρη βούλα ο Ντε Βινσέντι, παραμένει το 1-2.

81′ Αλλαγές: Μέσα Παπαφώτης, Χαραλάμπους, Λάτσι, Καλό. Έξω Βάντερ, Σωτηρίου, Αλωνεύτης, Ντε Βινσέντι.

88′ Ο Ορλάντι έκανε το σουτ όμως η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια.

ΑΠΟΕΛ: Πάρντο, Μερκής (46′ Αστίθ), Αρτυματάς, Αλεξάνδρου (66′ Ιωάννου), Σέρτζιο (46′ Μιλάνοφ), Μοράις, Ντε Βινσέντι (81′ Παπαφώτης), Βινίσιους (66′ Ορλάντι), Βάντερ, (81′ Λάτσι) Αλωνεύτης (81′ Χαραλάμπους), Σωτηρίου (81′ Καλό)