ΠετοσφαιραΣωματειο

Ήταν θέμα ανωτερότητας…

Ενημέρωση του Σωματείου για την χθεσινή ήττα του πετοσφαιρικού τμήματος από την Ομόνοια με 3-0:

“Στην ανωτερότητα της ποιοτικότερης και πιο έμπειρης αντιπάλου του κρίθηκε ο αγώνας του πετοσφαιρικού ΑΠΟΕΛ απέναντι στην Ομόνοια το βράδυ της Παρασκευής, με την ομάδα μας να γνωρίζει την ήττα με 3-0, σε παιχνίδι για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α κατηγορίας ανδρών.

Στο πρώτο σετ το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο, με την Ομόνοια να διατηρεί συνεχώς ένα προβάδισμα δύο πόντων και στο τέλος να το κατακτά με 25-21.

Στο δεύτερο σετ, ο ΑΠΟΕΛ ήταν ουσιαστικά εκτός παιχνιδιού, με τους πράσινους να κυριαρχούν και να το κερδίζουν εύκολα με 25-11.

Στο τρίτο σετ, παρότι ο ΑΠΟΕΛ αντιστάθηκε όπως και στο πρώτο, η Ομόνοια το κατέκτησε και αυτό με 25-17, και τον αγώνα με 3-0.

Πλέον ο ΑΠΟΕΛ επικεντρώνεται στα τρία παιχνίδια που απομένουν για την ολοκλήρωση της κανονικής περιόδου, όπου έχοντας να αντιμετωπίσει ομάδες αντίστοιχης με τη δικιά του δυναμικότητα, θα προσπαθήσει για την μέγιστη βαθμολογική συγκομιδή πριν από την έναρξη των πλέι άουτ.

Τα σετ: 25-21, 25-11, 25-17

ΑΠΟΕΛ (Χρ. Χαραλάμπους): Γιάνσονς, Χαριδήμου, Σάαρ, Σκορδής, Στρουγκάρεβιτς, Κυπριανού, Παντελή (λ) (Παναγίδης, Αβερκίου, Κανάρης, Χριστοφορίδης, Σοφοκλέους).