ΚΥΡΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣΠοδοσφαιρο

Εύκολη πρόκριση με… δοκιμές

Με αρκετές αλλαγές στην σύνθεση της, με υπηρεσιακούς προπονητές τους Λ. Χατζηλούκα, Νούνο Μοράις, η Ομάδα μας κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα, μετά από ένα μήνα

Ο Θρύλος μας επικράτησε στο Μακάρειο της ΠΑΕΕΚ με 4-0 και πήρε το εισιτήριο της πρόκρισης για τη φάση των «16» του κυπέλλου.

Επόμενος αντίπαλος μας σε μονό παιχνίδι στο ΓΣΠ ο  Απόλλωνας σε ματς που θα γίνει στις 16 Δεκεμβρίου.

Με τους Ουζόχο, Αποστολάκη και Ντίας (έπαιξε αλλαγή) να κάνουν επίσημο ντεμπούτο.

Ο Ελλαδίτης αμυντικός άνοιξε το σκορ στο 40’, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Ατζίλι με εξαιρετικό γκολ διπλασίασε τα γκολ για την Ομάδα μας.

Ανέβασε απόδοση ο Θρύλος μας στο ξεκίνημα της επανάληψης και έφτασε σε τρίτο γκολ στο 54’ με τον Ανουάρ, ενώ στο 56’ έχασε πέναλτι ο Εφραίμ που έστειλε τη μπάλα έξω.

Το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις με ψυλοκρεμμαστό σουτ του νεαρού Σταύρου Γαβριήλ.

Η προσοχή όλων μας στράφηκε στο ντέρμπι του Σαββάτου με τον Απόλλωνα, που αποκτά κρίσιμο χαρακτήρα λόγω των προηγούμενων αποτελεσμάτων.

ΠΑΕΕΚ (Μάκης Σεργίδης): Άλβες, Πότση, Έσελινκ, Χαραλάμπους (46′ Γεωργίου), Χριστοδούλου, Αριστοτέλους (69′ Σκώτης), Βούρκος, Μάτζιοκ (61′ Φράγκος), Τίμερμανς, Αντωνίου, Καραγιάννης

ΑΠΟΕΛ (Λούκας Χατζηλούκας): Ουζόχο, Αποστολάκης, Ζόρζε, Εφραίμ, Νούχιου (57′ Σαχάρ), Ανουάρ, Σατσιάς, Ζαχίντ (69′ Ντίας), Ατζίλι (57′ Γαβριήλ), Ζεράλδες, Μερκής.