Έστειλε αισιόδοξα μηνύματα (3-0 την ΑΕΖ)

Σε φιλικό με την ΑΕΖ στο «Δασάκι», η Ομάδα μας επικράτησε με 3-0. Τα τέρματα πέτυχαν οι Ορλάντι, Ντε Καμάργκο και Ντε Βινσέντι.

Ο Τόμας Κρίστιανσεν έδωσε χρόνο συμμετοχής σε παίκτες που θέλει να πάρουν λεπτά στα πόδια τους και να αποκτήσουν ρυθμό, αφού θα τους χρειαστεί άμεσα.

Το σκορ άνοιξε ο Ορλάντι στο 20′ ενώ το 2-0 έκανε άλλος ένας νεοφερμένος, ο Ντε Καμάργκο, με ωραία κεφαλιά στο 35΄. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Τόμας Ντε Βινσέντι από το σημείο του πέναλτι, στο 77ο λεπτό.

Ο Κρίστιανσεν ξεκίνησε το παιχνίδι με τους: Πάρντο, Μερκής, Ιωάννου, Λάγο, Σέρτζιο, Αρτυματάς, Μπρεσάν, Ορλάντι, Αλωνεύτης, Εφραίμ, Ντε Καμάργκο.

Στο ημίχρονο πέρασαν στο παιχνίδι οι Λάτσι, Ντε Βινσέντι και Παπαφώτης, στη θέση των Αρτυματά, Ορλάντι και Εφραίμ.

Στο 69′  πέρασαν στο παιχνίδι οι Παρασκευάς, Χαραλάμπους στη θέση των Πάρντο και Ντε Καμάργκο.