FutsalΑλλα αθληματαΚΥΡΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Εννιά γκολ χωρίς τους ξένους αλλά με τον Καρλάο!

Εντυπωσιακή πρεμιέρα για τον ΑΠΟΕΛ μας στο πρωτάθλημα Futsal 2017/18. Παρά την απουσία των τριών ξένων, η ομάδα μας κέρδισε εύκολα στο «Τάσσος Παπαδόπουλος – Ελευθερία» την ΑΜΕΚ Καψάλου με 9-1 και μπήκε δυναμικά στο νέο μαραθώνιο. Δυο τέρματα πέτυχαν οι Χρίστος Χριστοδούλου, Λευτέρης Περικλέους και Παναγιώτης Σκαρπάρης και ένα οι Χρίστος Ιακώβου, Σάββας Ομήρου και Παρασκευάς Δάγγας. Την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών του Γιάννου Μυλωνά στήριξε ο αμυντικός της ποδοσφαιρικής μας ομάδας Καρλάο.

Το βάθος του ρόστερ και την ποιότητα των γηγενών ποδοσφαιριστών επιβεβαίωσε ο ΑΠΟΕΛ στον αποψινό αγώνα με την ΑΜΕΚ Καψάλου. Η ομάδα μας παρά την απουσία των τριών ξένων φουτσαλιστών μπήκε αποφασιστικά στην αναμέτρηση και επιβραβεύτηκε με την εύκολη επικράτηση 9-1.

Οι γαλαζοκίτρινοι του Γιάννου Μυλωνά ήταν ανώτεροι σε όλο τον αγώνα και δεν επέτρεψαν σε κανένα σημείο στον αντίπαλο να γίνει διεκδικητικός ή απειλητικός. Η ομάδα μας σκόραρε 4 τέρματα στο 1ο ημίχρονο και πήγε στα αποδυτήρια με το υπέρ της 4-0. Στην επανάληψη συνέχισε από εκεί που έμεινε, πέτυχε ακόμα 5 γκολ και πανηγύρισε εντυπωσιακά την πρώτη φετινή νίκη της.