Εύκολα και απλά, τώρα πάμε Πειραιά!

Η Ομάδα μας με μια πολύ καλή εμφάνιση, πέρασε εύκολα από το  Τσίρειο κερδίζοντας τον Άρη με 3-0. Τα τέρματα πέτυχαν ο Γιαννιώτας στο 45’, ο Βινίσιους στο 59′ και ο Μερκής στο 79′.

Το Α’ μέρος

Στο Α’ ημίχρονο, μετά τα πρώτα λεπτά, ελέγξαμε πλήρως το παιχνίδι και δημιουργήσαμε πάρα πολλές ευκαιρίες για το γκολ που άργησε πολύ να έρθει. Είχαμε ποσοστό κατοχής της μπάλας  59%.

Οι καλύτερες φάσεις

Στο 5’ ο Βάντερ σέντραρε, όμως ο Γιαννιώτας, δεν πρόλαβε να σπρώξει την μπάλα στα δίκτυα.
Η Ομάδα μας έχασε τεράστια με κεφαλιά του Σωτηρίου. Ο Μιλάνοφ έκανε την σέντρα από δεξιά και ο Πιέρος πρόλαβε τον Γκολζ στην έξοδο ωστόσο η μπάλα πέρασε έξω.
Στο 20’ ο Βάντερ σούταρε έξω από την περιοχή ωστόσο η μπάλα κτύπησε στο πόδι του Θεοφίλου και πέρασε κόρνερ.

Πανομοιότυπη φάση και στο 26’ με τον Βάντερ να κάνει το σουτ όμως η πάλι κτύπησε στον Θεοφίλου.

Μας ακύρωσε πεντακάθαρο γκολ…

Στο 28’ μετά από μια βαθιά μπαλιά στην περιοχή του Άρη ο Καρλάο με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα όμως ο διαιτητής της αναμέτρησης ακύρωσε λανθασμένα το γκολ δίνοντας φάουλ!

Ο Γιαννιώτας μας έδωσε προβάδισμα

Η Ομάδα μας πίεζε και επιζητούσε το γκολ το οποίο ήρθε στο 45’. Σε γύρισμα του Θεοφίλου στον τερματοφύλακα του Γκολζ, ο Γιαννιώτας μπήκε στη φάση πρόλαβε τον τερματοφύλακα του Άρη και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Το Β’ ημίχρονο

Η Ομάδα μας κυριάρχησε πλήρως και στην επανάληψη. Στο 47’ πλησιάσαμε στο δεύτερο γκολ όταν ο Βάντερ βρήκε στην πλάτη της άμυνας τον Γαννιώτα αλλά στην κεφαλιά που επιχείρησε η μπάλα πέρασε  έξω.

Ο Βινίσιους στο 59’ το δεύτερο γκολ

Στο 59’ ο Μινάνοφ έκανε το πλάγιο, ο Περτόλιο έδωσε στον κενό χώρο στον Βινίσιους που με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

Το 3-0 ο Μερκής στο 79’

Στο 79’ ο Γιαννιώτας με σέντρα ακριβείας βρήκε το κεφάλι του Μερκή και με κεφαλιά έγραψε το 3-0.

ΑΠΟΕΛ: Βάτερμαν, Μιλάνοφ, Μερκής, Καρλάο, Λάγο (46’ Αλεξάνδρου), Μοράις (63’ Αρτυματάς), Βινίσιους, Μπερτόλιο, Γιαννιώτας, Βάντερ (73′ Aλωνεύτης), Σωτηρίου

«Οι δύο πιο επιτυχημένες ομάδες στον ελληνόφωνο κόσμο»!