Photo GalleryΚΥΡΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣΠοδοσφαιρο

Η συνήθεια… που έγινε λατρεία… (pics)

Ο ΑΠΟΕΛ μας πήρε άλλη μια νίκη απέναντι στον «αιώνιο» του αντίπαλο και με αέρα Πρωταθλητή πάει στον εξώστη να πανηγυρίσει ακόμη ένα τίτλο πρωταθλήματος, τον 28ο της ιστορίας μας.

Οι Πρωταθλητές μας ήταν καλύτεροι σε όλη την διάρκεια του αγώνα και με τέρματα των Σόουζα και Μπέζιακ πήραν την νίκη γοήτρου απέναντι σε μια κακή ομόνοια όπου φάνηκε στο γήπεδο μετά το τέρμα που πέτυχε στο 76ο λεπτό με τον Βύντρα.

Πλέον ο Θρύλος θα κάνει τον γύρο της Λευκωσίας με το λεωφορείο με κατεύθυνση το σωματείο της Ομάδας μας όπου εκεί θα γίνουν οι καθιερωμένοι πανηγυρισμοί.

Ο ΑΠΟΕΛ μας κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ με τον Σόουζα στο 18ο λεπτό. Ο Φακινέτι έκανε το γύρισμα στην περιοχή με τον Βραζιλιάνο να κάνει το πλασέ και να βάζει την Ομάδα μας μπροστά στο σκορ.

Στο 2ο ημίχρονο ο Θρύλος μπήκε δυνατά και μόλις στο 51ο λεπτό της επανάληψης ο Μπέζιακ ακούμπησε την μπάλα μετά το φάουλ του Ντε Βινσέντι γράφοντας το 0-2 για την Ομάδα μας.

Το μόνο που κατάφεραν οι χόχοι ήταν να μειώσουν σε 1-2 με τον Βύντρα.

ΟΙ ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ

Ομόνοια (Γιάννης Αναστασίου):  Μεχίας, Μότα, Βύντρα, Κούσουλος, Μανρίκε, Σοάρες, Γκόμεζ, Μαυρίας (Χαραλάμπους 63′), Κολοβός (Μόντες 74′) , Ραρμίρεζ (Λοΐζου 92′), Ντάρμπισαϊαρ

ΑΠΟΕΛ (Πάολο Τραμετσάνι): Βάτερμαν, Γιάκολις, Βούρος, Μερκής, Ιωάννου, Φακινέττι, Μοράις (Αρτυματάς 85′), Σόουζα, Ντε Βινσέντι, Τάμαρι (Εφραίμ 46′), Μπέζιακ (Μπάλογκ 77′)

Σκόρερ: Βύντρα 76′ / Σόουζα 18′, Μπέζιακ 51′

Κίτρινες: Κολοβός, Σοάρες / Γιάκολις