Αυτό δεν ήταν ΑΠΟΕΛ….

Δεν τα κατάφερε η Ομάδα μας απέναντι στην ΑΕΚ στην αρένα κι αυτό γιατί χάσαμε με 1-0 με το γκολ του Φλοριάν στο 35ο λεπτό. Δεν είμασταν καθόλου καλοί επιθετικά, ενώ αυτή ήταν η 1η μας ήττα με τον Τραμετσάνι στον πάγκο. Ακολουθεί την Δευτέρα 3/12 το ντέρμπι με τον Απόλλωνα στο ΓΣΠ.

Με 1-0 βρέθηκε πίσω στο σκορ η Ομάδα μας στο 1ο ημίχρονο μετά και το γκολ του Φλοριάν στο 35ο λεπτό. Ο Θρύλος δεν ήταν ιδιαίτερα απειλητικός, μη καταφέρνοντας να δημιουργήσει ευκαιρίες ενώ έχασε και τον Ντελατόρε, μόλις στο 9ο λεπτό λόγω τραυματισμού στο γόνατο και έτσι την θέση του πήρε ο Ρέζα. Αν και η Ομάδα μας δεν είχε μπει δυνατά στον αγώνα, οι παρατηρήσεις του προπονητή μας για να γίνουμε πιο επιθετικοί, εισακούστηκαν από τους ποδοσφαιριστές μας, παρ’ όλα αυτά δεν καταφέραμε να εκμεταλλευτούμε τις όποιες προϋποθέσεις στην εστία της ΑΕΚ.

Λίγο πιο επιθετικός έγινε ο Θρύλος στο 2ο ημίχρονο αλλά και πάλι δεν έγινε απειλητικός. Χαρακτηριστικό το γεγονός πως σε όλο το παιχνίδι δεν είχαμε κάποια κλασσική ευκαιρία παρόλο που μπήκαμε αρκετές φορές στην περιοχή των γηπεδούχων. Οι αλλαγές του Τραμετσάνι, όπου έριξε στην μάχη τους Ντε Βινσέντι και Εφραίμ δεν απέδωσαν τα αναμενόμενα και πλέον αυτή είναι η 1η μας ήττα με τον Πάολο Τραμετσάνι στον πάγκο και 2η συνολικά στο πρωτάθλημα.

ΑΠΟΕΛ: Βάτερμαν, Βούρος, Μερκής, Ιωάννου, Καζού, Μοράις, Σόουζα (Ντε Βινσέντι 55′), Αλωνεύτης (Εφραίμ 72′), Ζαχίντ, Ντελατόρε (Ρέζα 13′), Νατέλ.

Στον πάγκο: Ρομό, Ενσούε, Αρτυματάς, Γκέντσογλου, Αντωνίου, Κασίνι.

Σκόρερς: Φλοριάν /-

Κίτρινες: Φλοριάν, Ιγκόρ, Τρουγιόλς / Μοράις, Σόουζα, Αλωνεύτης

Διαιτητής: Νικόλας Νεοκλέους