ΠετοσφαιραΣωματειο

Άξιζε πολύ περισσότερα…

Το Σωματείο ενημερώνει για την χθεσινοβραδινή ήττα του πετοσφαιρικού τμήματος από τον Παφιακό στο Λευκόθεο με 0-3 σετ.

Η ενημέρωση:

“Εμφανώς βελτιωμένος συγκριτικά με την εμφάνιση που πραγματοποίησε την περασμένη βδομάδα κόντρα στη Νέα Σαλαμίνα στη Λεμεσό παρουσιάστηκε στον αποψινό του αγώνα απέναντι στον Παφιακό στο Λευκόθεο ο ΑΠΟΕΛ.

Η ομάδα μας πάλεψε στα ίσα τον αντίπαλό της, με το τελικό σκορ 0-3 να είναι πλασματικό και σε καμία περίπτωση να μην αντικατοπτρίζει την πραγματική εικόνα του παιχνιδιού. Και στα τρία σετ ο ΑΠΟΕΛ ήταν απόλυτα ανταγωνιστικός και απαιτητικός, ωστόσο η ομάδα της Πάφου κατάφερνε να τα κερδίζει στα τελικά στάδια τους και στις λεπτομέρειες, παίρνοντας έτσι τη νίκη.

Στο πρώτο σετ και μέχρι το 15-14, ο ΑΠΟΕΛ βρισκόταν συνεχώς μπροστά στο σκορ. Στη συνέχεια, ο Παφιακός πήρε με αντεπίθεση το προβάδισμα, κατακτώντας το σετ με 20-25.

Όμοιο το σκηνικό και στο δεύτερο σετ, με τις δύο ομάδες να βαδίζουν πόντο- πόντο, αλλά τον Παφιακό να ξεφεύγει στο τέλος και να κερδίζει το σετ με 21-25.

Ανάλογη η εικόνα και στο τρίτο σετ, με την ομάδα της Πάφου να το κατακτά στο τέλος με 21-25 και τον αγώνα με το πλασματικό 0-3.

Τα σετ: 20-25, 21-25, 21-25

ΑΠΟΕΛ (Χρ. Χαραλάμπους): Γιάνσονς, Σοφοκλέους, Σάαρ, Σκορδής, Στρουγκάρεβιτς, Κυπριανού, Παντελή (λ) (Παναγίδης, Αβερκίου, Κανάρης, Χαριδήμου) “