ΞΥΠΝΑΤΕ ΠΡΙΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ

Τυχερή στην ατυχία μας φανήκαμε στο παιχνίδι με την αεκ αφού η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 και μέσα σε 2 λεπτά κατάφερε να αποτρέψει την ήττα. Τα λάθη τόσο στην αρχική ενδεκάδα, όσο και εντός αγωνιστικού χώρου δεν έλειψαν, αφού παίχτες κλειδιά δεν βοήθησαν να πάρουμε τη νίκη. Καζού, Τάμαρι, Νατέλ τρεις  ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟΙ παίχτες δεν απόδωσαν τα αναμενόμενα ΚΑΙ σε αυτό το παιχνίδι με αποτέλεσμα η ομάδα να μην μπορεί να απειλήσει και να φτιάξει ευκαιρίες.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε πιο δυνατά, κατάφερε να φτιάξει ευκαιρίες όμως η φάση του offside (που λανθασμένα δόθηκε) κατάφερε να αποσυντονίσει τους παίχτες μας. Κλασσικότατη ευκαιρία είχε ο Νατέλ ο οποίος απέναντι στον τερματοφύλακα κατάφερε να πλασάρει ψηλά και άστοχα. Ήταν ένα δυνατό παιχνίδι με αρκετές διακοπές και δυνατά φάουλ, ωστόσο η ομάδα μας δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα λογικά θα έμπαινε πιο δυνατά και πιο αποφασιστικά για να διεκδικήσει τη νίκη. Ωστόσο, το δεύτερο ημίχρονο δεν ξεκίνησε ποτέ για εμάς. Οι παίχτες δεν μπήκαν ποτέ στον αγωνιστικό χώρο με αποτέλεσμα ο πρώην ΑΠΟΕΛίστας Ιβάν Τρισκόφσκι να μας τιμωρήσει 2 φορές. Με τις αλλαγές που έγιναν (αργοπορημένα), η ομάδα κατάφερε να «ξυπνήσει» σκοράροντας 2 γκολ σε 2 λεπτά.

Πάολο Τραμετσάνι και παίχτες πρέπει να «ξυπνήσουν» αλλιώς το 7ο συνεχόμενο δεν θα έρθει. Οι εμμονές (;) του προπονητή με Καζού και Νατέλ κατάφεραν να αποσυντονίσουν και να διχάσουν τον φίλαθλο κόσμο. Παίχτες κλειδιά οι οποίοι μπορούν να βοηθήσουν στο επ θετικό κομμάτι βρίσκονται πολύ πίσω. Ο Τάμαρι δεν βοήθησε καθόλου σήμερα, που ενώ αρχικά εξαρτόμασταν από τον Ιορδανό, τώρα είναι σαν να μην ήρθε ποτέ πίσω από τη χώρα του. Η ομάδα χρειάζεται ΗΓΕΤΗ και είναι κάτι που λείπει από το ΑΠΟΕΛ.

Στα θετικά είναι η παρουσία του Γκέντζογλου και Γιάκολις οι οποίοι ήταν ιδιαίτερα κινητικοί και έπαιρναν σε πολλές περιπτώσεις την ομάδα πάνω τους. Ο Βιντιγκάλ χρειάζεται λίγο χρόνο να μπει για τα καλά στην ομάδα παρόλα αυτά έδειξε διάθεση και ήταν ιδιαίτερα δραστήριος.