ΑΠΟΕΛ-χόχοι 1-1: -Χ-άθηκε μια μεγάλη ευκαιρία… (pics)

Στο 1-1 έμεινε η Ομάδα μας με τους Χόχους, κάτι το οποίο σημαίνει πως δεν εκμεταλλευτήκαμε το «δώρο» της ΑΕΚ, η οποία νίκησε τον απόλλωνα με 2-1.

Στο 1ο ημίχρονο ξεκινήσαμε καλύτερα και προηγηθήκαμε με 1-0 χάρις την κεφαλιά του Καρλάο στο 13ο λεπτό μετά την πολύ ωραία σέντρα του Γιάκολις. Στο 39′ ο Θρύλος έφτασε κοντά σε 2ο γκολ με τον Σόουζα, αλλά το δυνατό του σουτ πέρασε μόλις έξω.

Στο 2ο ημίχρονο, παρόλο που είχαμε τον έλεγχο του αγώνα και χάσαμε κάποιες ευκαιρίες εντούτοις οι χόχοι ισοφάρισαν στο 58′ με μακρινό σουτ του Γκόμεζ. Στην συνέχεια, ο Θρύλος είχε κάποιες καλές στιγμές με τους Μπέζιακ και Γιάκολις, αλλά δεν βρήκαμε το γκολ που θα μας έδινε την νίκη…

ΟΙ ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ

ΑΠΟΕΛ (Πάολο Τραμετσάνι): Ρομό, Βούρος, Καρλάο (Φακινέτι 73′), Μερκής, Γιάκολις, Μοράις, Σόουζα, Καζού, Νατέλ (Βιντιγκάλ 88′), Ζαχίντ (Τάμαρι 56′) , Μπέζιακ.

Ομόνοια (Γιάννης Αναστασίου): Μεχίας, Μότα, Κούσουλος, Βύντρα, Μανρίκε (Γκαφούρ 90′), Σοάρες, Γκόμεθ, Ατζαγκούν, Κολοβός (Τζιωνής 70′), Μαυρίας (Ντάρμπισαιαρ 80′), Ραμίρες.

Διαιτητής: Γιάννης Αναστασίου

Σκόρερ: Καρλάο 8′ / Γκόμεζ 58′

Κίτρινες: -/ Βύντρα