ΣωματειοΧειροσφαίριση

Άνιση μάχη και…ήττα

Ο χειροσφαιρικός ΑΠΟΕΛ ηττήθηκε χθες εντός έδρας από τον Παρνασσό Στροβόλου με 16-30 στον προτελευταίο αγώνα για τη δεύτερη φάση του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ ανδρών.

Η ενημέρωση από το Σωματείο:

“Την ήττα από τον Παρνασσό Στροβόλου με 16-30 γνώρισε το απόγευμα του Σαββάτου ο χειροσφαιρικός ΑΠΟΕΛ, στον προτελευταίο αγώνα της ομάδας μας για τη δεύτερη φάση του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ ανδρών.

Ο ΑΠΟΕΛ πάλεψε με αξιώσεις το πρώτο ημίχρονο, όπου βρέθηκε να χάνει με τέσσερα τέρματα διαφορά (σ.σ. σκορ ημιχρόνου 9-13). Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο η κυριαρχία του Παρνασσού ήταν καθολική. Η ομάδα μας πέτυχε μόλις τρία τέρματα, έχασε επαφή με το σκορ και το τελικό 16-30 είναι αντιπροσωπευτικό της εικόνας της επανάληψης.

Τα τέρματα της ομάδας μας στη σημερινή αναμέτρηση πέτυχαν οι: Κυριάκος Γεωργίου (3), Νικόλας Γεωργίου (3), Σωτήρης Προύντζος (2), Χρίστος Γεωργίου (2), Siggi Sigurdanson (2), Ματθαίος Νικολάου (1), Κωνσταντίνος Αντωνιάδης (1), Στέφανος Στεφάνου (1), Αλέξανδρος Λεμέσιος (1).

Για την ολοκλήρωση των υποχρεώσεων του ΑΠΟΕΛ στο φετινό πρωτάθλημα απομένει ένας ακόμη αγώνας, απέναντι στο Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο, το οποίο η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει την ερχόμενη βδομάδα.”