Ανεπίσημο ντεμπούτο για εφτά!

Ο Πάολο Τραμετσάνι χρησιμοποίησε 22 παίκτες στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας της Ομάδας μας  στην Αυστρία.

Η Ομάδα μας ηττήθηκε με  2-0 από την Ρούνταρ Σλοβενίας.  Χάσαμε πέναλτι με τον Τόμας ντε Βινσέντι στο 23’, και ενώ το σκορ ήταν στο 0-0, ενώ στην συνέχεια δεχτήκαμε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο (27’ και 57’).

Ανεπίσημο ντεμπούτο με τη φανέλα των πρωταθλητών έκαναν εφτά από τα οκτώ νέα αποκτήματα μας. Βασικός έπαιξε ο Ντράγκαν Μιχαΐλοβιτς στη θέση του αριστερού μπακ – χαφ, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Μπέλετς (τερματοφύλακας), Σιέλης (αμυντικός), Λαφράνς (αμυντικός), Ζοαοζίνιο (αριστερό μπακ – χαφ), Μάτιτς (μέσος) και Χαλένιους (επιθετικός). Δεν πήρε χρόνο συμμετοχής ο Άλεφ ντος Σάντος, ενώ δεν έπαιξε ούτε ο Μούσα Τάμαρι.

Αναλυτικά οι δύο ενδεκάδες του ΑΠΟΕΛ

Α’ ημίχρονο: Βάτερμαν, Βούρος, Μερκής, Ιωάννου, Γιάκολις, Μιχαΐλοβιτς, Γκέντσογλου, Σόουζα, Ντε Βινσέντι, Αλωνεύτης, Μπέζιακ.

Β’ ημίχρονο: Μπέλετς, Σιέλης, Λαφράνς, Καλογήρου, Αντωνίου, Ζοαοζίνιο, Αρτυματάς, Μάτιτς, Εφραίμ, Μακρής, Χαλένιους.