Αν το πίστευαν λίγο περισσότερο

Οι «μικροί» μας έμειναν στην ισοπαλία 1-1 με την Καμπάλα, στο πλαίσιο του Youth League και πλέον η πρόκριση θα κριθεί στον επαναληπτικό που θα γίνει στις 24 Οκτωβρίου στο Αζερμπαϊτζάν.

Οι ποδοσφαιριστές μας αν και βρέθηκαν από πολύ νωρίς πίσω στο σκορ δεν το έβαλαν κάτω, πήραν την πρωτοβουλία, δημιούργησαν ευκαιρίες, ωστόσο το ημίχρονο βρήκε τους Αζέρους να προηγούνται.

Στην επανάληψη, οι νεαροί μας πίεσαν ακόμα περισσότερο και κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση με τον Γαβριήλ στο 48’. Μέχρι τη λήξη του αγώνα οι παίκτες μας βρήκαν και έχασαν ευκαιρίες για να πάρουν τη νίκη, ωστόσο το 1-1 παρέμεινε αναλλοίωτο μέχρι το τέλος του αγώνα.

ΑΠΟΕΛ: Θεοδουλίδης, Πιτσιλλίδης, Βροντής, Καζακαίος, Σατσιάς, Χατζηγιάννης, Δημητρίου (46’ Ορφανίδης), Γαβριήλ (66’ Δημητρίου), Χατζηπαναγιώτου, Θεοδοσίου, Καλογήρου (69’ Ποχουζούρης).