Αλλαγμένος προς το καλύτερο αλλά ξανά… άσφαιρος

Η Ομάδα μας ηττήθηκε με 1-0 από τον Απόλλωνα στο πρώτο παιχνίδι για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Coca Cola. Το αποτέλεσμα μας αδικεί αφού στο Β’ ημίχρονο παίξαμε πολύ καλά και χάσαμε πολλές καλές ευκαιρίες για το γκολ. Τουλάχιστον μείναμε αισιόδοξοι ενόψει του επαναληπτικού που θα γίνει την ερχόμενη Τετάρτη στο ΓΣΠ.

Το μοναδικό γκολ της νίκης σημείωσε ο Σάρλισον Μπένσοπ στο 4΄ με κοντινό πλασέ μετά από λάθος του Μερκή. Στο Β’ ημίχρονο ο Θρύλος μας έπαιξε πολύ καλά και είχε αρκετές ευκαιρίες, κυρίως στα αρχικά στάδια του δευτέρου ημιχρόνου, όμως δεν κατάφερε να τις αξιοποιήσει.

Η Ομάδα μας έδειξε θέληση, πάθος και διάθεση, αλλά για ένα ακόμα παιχνίδι έμεινε χωρίς γκολ.

Οι νέοι Γένσεν και Γέφτοβιτς έδειξαν καλά στοιχεία.

Όσο για τον ανεκδιήγητο Τράττο και τους βοηθούς του, τα έκαναν θάλασσα. Έβαλε μόνο 3 λεπτά καθυστερήσεις. Δεν μας έδωσε πέναλτι για ένα χέρι στη περιοχή, δεν έδωσε δεύτερες κίτρινες κάρτες σε δύο παίκτες του Απόλλωνα ενώ κάποιες φάσεις από τον επόπτη δεν δόθηκαν.

ΑΠΟΕΛ (Κόρε Ινγκεμπρίγκτσεν): Βάτερμαν, Μακρής, Βούρος (46΄ Ιωάννου), Μερκής, Σιέλης, Άλεφ, Γένσεν (75΄ Σόουζα), Ντε Βινσέντι, Βιντιγκάλ, Γέφτοβιτς (65΄ Τάμαρι), Χαλένιους.

Στον πάγκο: Μπέλετς, Μάτιτς, Γιάκολις, Πάβλοβιτς, Καλογήρου, Σάβιτς