FutsalΚΥΡΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Ακόμα πιο κοντά στον τίτλο

Η Ομάδα μας στο futsal έκανε το μπρέικ στο «Ελευθερία» κερδίζοντας με 5-4 της Ομόνοιας/Αραράτ και πλέον βρίσκεται μια ανάσα από την κατάκτηση του τπρωταθλήματος.

Η Ομάδα μας έκανε το 2-0 στις νίκες και χρειάζεται άλλη μία για να επιστρέψει μετά από δύο χρόνια στην κορυφή του Κυπριακού futsal.

Το επόμενο παιχνίδι θα γίνει την ερχόμενη Πέμπτη 3 Μαΐου στο Λευκόθεο.

Η Ομόνοια/Αραράτ άνοιξε το σκορ με τον Βίκτορ στο 3΄ μετά από πάσα του Πρέα, 3ενώ στο 6΄ ο Λέο ισοφάρισε για το ΑΠΟΕΛ μετά από ασιστ του Ομήρου με το 1-1 να ήταν αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο χορός των γκολ ήταν πιο έντονος. Στο 21΄ με ατομική ενέργεια και τελείωμα ο Σοροκάπα έδωσε προβάδισμα 2-1 στο ΑΠΟΕΛ, ενώ ο Ματέους στο 26 έκανε το 3-1. Μείωσε η Ομόνοια/Αραράτ με τον Μανώλη στο 28΄ και ισοφάρισε με τον Βίκτορ στο 30΄.

Στο 33΄ ο Ματέους δίνει εκ νέου προβάδισμα στο ΑΠΟΕΛ με 4-3, ο Ομήρου στο 34΄ έκανε το 5-3 και το μόνο που κατάφερε η Ομόνοια/Αραράτ ήταν να μειώσει σε 5-4 με τον Μανώλη.

ΑΠΟΕΛ:  Kωνσταντίνου, Σοροκάπα, Αλεξίου, Ομήρου, Λέο (Μαλαός, Ματέους, Χριστοδούλου, Ιακώβου, Διονυσίου, Πλατή, Περικλέους)