FutsalΚΥΡΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

6η σερί νίκη με τεσσάρα επί της Ανόρθωσης εκτός έδρας

Η Ομάδα μας κέρδισε την Ανόρθωση στη Λάρνακα με 4-2  για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος Futsal και παρέμεινε μόνη της στην κορυφή της βαθμολογίας. Την ερχόμενη Πέμπτη 6 Δεκεμβρίου, θα αντιμετωπίσουμε εκτός έδρας τη 2η Ομόνοια για τη 10 αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η Ομάδα μας  πέτυχε την 6η σερί νίκη στο πρωτάθλημα, έφτασε τους 22 βαθμούς και θα πάει με ανεβασμένη τη ψυχολογία στο ντέρμπι κορυφής την ερχόμενη εβδομάδα.

Ο Θρύλος μας  ήταν ανώτερος από την Ανόρθωση και με 2 γρήγορα γκολ έβαλε τις βάσεις για το διπλό. Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-2, αλλά οι γαλαζοκίτρινοι πήραν και πάλι προβάδισμα 2 τερμάτων και πήγαν στην ανάπαυλα του ημιχρόνου με το σκορ 1-3 υπέρ τους.

Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα του Μυλωνά είχε την υπεροχή και έχασε ευκαιρίες για να διευρύνει το προβάδισμα της, ωστόσο ήταν ο αντίπαλος που πέτυχε το γκολ και άγχωσε για λίγο τους φουτσαλιστές .

Οι γαλαζοκίτρινοι ανασυντάχθηκαν γρήγορα και βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα για να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα και να πανηγυρίσουν το σπουδαίο διπλό με 2-4.